marketingowy-harpagan.pl

W branży złotniczej znajdziemy bardzo dużo firm. Co mają wspólnego? Przede wszystkim metale, jakie zużywają do wytwarzania jubilerskich linii, a także jakimi dodatkami je zdobią. Teraz skupimy się na dodatki. Dokonamy ich podziału i delikatnie opiszemy.

Syntetyczne kamienie – są najczęściej robione minii ołowiowej, a dokładnej z odmiany szkła. Designerzy często używają go w tańszych kolekcjach srebrnej biżuterii. Takie szkło generalnie cechuje się wysokim stopniem rozszczepiania wiązki światła. Pozostaje także nieznacznie cięższe od tego powszechnego. Wiodącym producentem tego surowca jest austriacka firma Elements Swarovski.

Cyrkonia |to} drugi często używany element ozdobny. Samą cyrkonię tworzy się od początku do końca sztucznie. Pozostaje bardzo gęsta, co więcej możemy ją dowolnie farbować. W złotnictwie sama cyrkonia znany jest nie długo, krystalizuje się w bardzo wysokiej temperaturze. Cóż, główną cnotą jest niewysoka wartość.

Kamienie Szlachetne – najbardziej wartościowe z rodziny materiałów wykańczających metale szlachetne. Znajdujemy ich w naturze naprawdę dużo. Choć dziś skoncentrujemy się na najistotniejszych.

Szmaragdy {to| wyższa klasa minerału – berylu. Dla mniej obeznanych, jest on zielony. Znajduje Uznanie złotników oraz pasjonatów. Jest bardzo gęsty, ale również kruchy.

Rubiny są prawie najbardziej rozpowszechnionym kamieniem szlachetnym, ale także pochodzą z grupy korundu. Znane są ze swojej gęstości, najczęściej widywane rubiny pozostają krwiste w takich kamieniach czasami możemy zauważyć rozszczepienie barwy.

Szafiry – pozostają niezwykle uznawane w złotnictwie. Podobnie do szafirów należą do gatunku korundów. Najczęściej są granatowe. Duża ilość złotników produkuje go syntetycznie.

Diamenty – tutaj można opowiadać stosunkowo krótko. Są najmniej sprężyste z pośród ziemskich materiałów i również najdroższe.

Opisaliśmy najpopularniejsze wykończenia używane do upiększania biżuterii. Choć, że odróżniamy ich na ziemi znacznie więcej.

Marketingowy Harpagan