bizuteria-2020.pl

Wyroby jubilerskie jest to określenie stosunkowo ogólne. Jak możemy je pogrupować? Z przekonaniem przez materiał, z jakiego zostały zrobione i które dodatki wstawiono. My tymczasem sporządzimy klasyfikację rodzajową biżuterii.
Naszyjniki – ubóstwiane od lat, zarówno poprzez dziewczyny i mężczyzn. Niewielka przywieszka na połączonych ogniwach łańcuszka z reguły noszona na piersi – sedno niewieściego piękna.
Kolczyki jest kolejny typ damskich wyrobów z rodzinny biżuterii. Z reguły wytwarza się je ze srebra. Odróżniamy kilka rodzajów zapięć, na przykład „Wkrętki”. Kolczyki są najpopularniejsze na cały świecie z całej biżuterii.
Pierścienie od lat zdobią również męską rękę. Bywają te zwykłe ,ale także sztuki z rubinami. Zazwyczaj mają jakąś personifikacje.
Bransolety to delikatne łańcuchy jakie kobiety zazwyczaj ubierają na rękę, choć czasami i na nodze, w ostatnich czasach stało się to niezwykle „cool”
Beadsy to typ, który przywędrował na nasz rynek ze stylowych Włoszech. Koraliki nakładane są w tym systemie na mocno splecioną bransoletkę z zatrzaskiem. Dzięki temu, że zawieszki dostępne w ogromnej liczbie typów prawie każda kompozycja jest oryginalna.
Na światowym rynku istnieje także wersja pochodząca w Stanach zjednoczonych. W której charmsy pozostają zawieszane do ogniw bransoletki przy użyciu malutkiego karabinka wspinaczkowego. Przypisano im nazwę charmsów.
Obrączki ślubne – przynależą do działu pierścionków. Ostatnio niebagatelnie zyskały popularności. Zakochani pragną mieć modele unikalne i głęboką sentencją.
Zegarki – tutaj prezentowana ostatnia grupa z działu biżuterii. Niezwykle często kupowana także przez facetów. Decydujący jest nie tylko materiał, ale i wkład.
Gatunków biżuterii jest naprawdę niemało. Jeśli już wybieramy czasem warto poszukać niedużą firmę jubilerską. Towary będą niebagatelnie lepszej jakości i również delikatnie tańsze.

biżuteria 2020